« Úvod | Všechno není zapomenut... »

Pirre Richard


Vinice je jako žena, zasnoubil jsem se s ní před čtvrt stoletím, abychom při sobě stáli v dobrém i ve zlém. I když jsem se k vinaření dostal vlastně náhodou.

Pijte dva listry vína denně jako já, to je ten nejlepší lék na vitalitu.

Malá přírodní jezírka a za ní moře. Bylo to takové ztracené místo – a to se mi moc zalíbilo. Ale do té doby jsem o vinaření nic nevěděl. Odletěl jsem domů a hlodalo to ve mně. Aha, to je tam, kde jsou ty vinice, říkal jsem si. Za měsíc jsem se tam vrátil, tu usedlost koupil a rozhodl se, že začnu dělat víno, i když jsem to vůbec neměl v plánu.

Má to logiku, víno a film se k sobě hodí. Stejně jako režisér mísíte ingredience a vybíráte to nejlepší. Jako herec do něj promítáte kus své duše. A jako divák se na film jdete podívat s kamarády a potěší vás, máte z něho radost. I víno si dáte s přáteli a zase – působí vám požitek. Tahle dvě povolání a zároveň radosti se snažím nějak skloubit.

Rád lyžuji, rád se potápím, moc rád jezdím do Himálaje pro ten pocit svobody a volnosti, chutná mi dobré jídlo. Nevařím, ale navštěvuji různé restaurace a znám se se spoustou šéfkuchařů. A odjakživa mám rád víno. To mně spojuje s Depardieuem. Víno je věc, která mně skutečně zajímá.

Přivoníte, vdechnete to aroma, smočíte rty. Neznám větší požitek než ochutnávat.

Dovozce vín Pavel Ondráček:
Depardieu mne nakonec dostal i k vínům Sierra Richarda. Setkali jsme se shodou náhod. On řekl, že dělá víno, já že ho vozím. Domluvili jsme se, navštívil jsem ho ve vinařství. Když už jsem odjížděl, Depardieu mi strčil do ruky lístek s napsaným telefonem. Že prý je na kamaráda, který taky dělá pěkná vína, ale asi ho prý nebudeme znát, nějaký Pierre Richard. Takže teď vozíme vína od obou.

Srdcaři jsou oba, ale Pierre Richard je se svými víny víc spjatý, víc s nimi dýchá. A o ba si drží svůj styl, i obr Depardieu, svérázný chlap, do vín promítá svou osobnost.

Zatímco komerční vinaři musí vycházet vstříc tomu, co se prodává, Depardieu si to dělá po svém.


Archiv

Fotoalbum

počítadlo.abz.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se