« Úvod | Všechno není zapomenut... »

Iva Pazderková


Udělala jsem tu chybu, že jsem nejdřív říkala, co mi vadí, a co není dobře, a když se nic nedělo, vzala jsem všechno do svých rukou. A potom už jsem nepřipustila, aby měl šanci něco udělat sám. Nutno říct, že se mnou není lehké vyjít, on si se mnou prožil peklo, vlastně všichni muži si se mnou občas prožívají peklo.

Dřív jsem samozřejmě řešila jen to, jestli mě partner miluje, dnes je pro mě kromě lásky nejdůležitější, jestli budu schopna s tím člověkem zestárnout a mít jistotu, že se jeden o druhého nějak postaráme, že si budeme oporou. Ono je to omílané klišé, ale je to tak, bez vzájemné opory to nejde.

Když máte dvě zaměstnání a vstáváte každý den v pět, abyste tak tak uživili rodinu, jako mí rodiče, nemáte na sebe moc času. Museli se starat především o ostatní, ne jen o sebe.

Asi je to rychlostí, jsme zvyklí žít tak rychle, že v tom běhu stihneme zpracovat jen sami sebe – někam běžím a ty mně to jen komplikuješ, zdržuješ, tak se spolu rozejdeme. A ten druhý to vnímá stejně. Možná je to taky konzumním stylem životem – jeden vztah zkonzumuju, tak si jdu „koupit“ další a už nemám potřebu ten předchozí opravovat. Jako zboží v supermarketu. Což je i otázka duchovní omezenosti, necítíme se být dostatečně milováni a nahrazujeme si tenhle cit věcmi. Jsem věřící a závidím si to, díky tomu mám hodně věcí jednodušších. Vím, že mě někdo bezvýhradně miluje, nemusím zběsile hledat nějakou náhražku, i když i tím jsem si prošla.

Ráda debatuju o víře, jenže to většinou nikoho nezajímá. Mám pocit, že lidé raději čtou recenze na mobil nebo auto.,

Kněz je lepší než psycholog, ve zpovědnici se donutíte k mnohem větší dávce sebereflexe.

Strašně fandím mladým katolíkům, a mladým věřícím, kteří jsou pokrokovější a bojují za používání obyčejného selského rozumu.

Věřím, že nějaká vyšší moc může pomoci, nebo má nějaký záměr, ale vinit Boha za to, že se mi něco povede a něco nepovede. To nedělám. Takhle nastavené to nemám.

Štěstí musí jít člověk naproti a kontakty nabírá po cestě.


Archiv

Fotoalbum

počítadlo.abz.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se