« Úvod | Všechno není zapomenut... »

rady


Suchá mouka
Skladujete-li mouku ve vlhku, nejspíš se v ní brzdy objeví mouční červi. Když nemáte možnost uložit ji na chladném a suchém místě, vezměte z dílny hřebíky. Mouku přesijte do vzduchotěsné nádoby a před uvařením dovnitř vložte několik čistých a nerezavých hřebíků. Ty čas od času zkontrolujte, jestli nereznou.

Skořápky v krmítku
Máte-li za oknem nebo na zahradě krmítko, na které se slétají ptáci z´žijící v okolí, přidávejte jim ke směsi potravy také vaječné skořápky. Nejprve je usušte, třeba na radiátoru a pak je vložte celé mezi zrníčka. Ptáci je budou rádi uzobávat. Jsou pro ně zdravé, usnadní jim totiž trávení.

Krásné hedvábí
Vaše hedvábné halenky už nemají ten hebký lesk jako dřív, šály už nevypadají jako původně? Je tu rada, jak navrátit každému kousku jeho bývalou krásu. Nastrouhejte několik syrových brambor na jemném struhadle. Jsou-li středně velké, stačí čtyři. Namočte je do studené vody a nechte asi hodinu louhovat. Pak sceďte a vymačkejte. Do vody, kterou jste si připravili, namočte vyprané hedvábné oblečení. Nechte asi hodinu a pak vyndejte a nechte usušit.

Filtry do kompostu
Do kompostu dejte použité filtry z kávovaru. Sedlina prospěje rostlinám.

Snadné krájení
Když se vám nedaří nakrájet dezert na pravidelné kousky nebo nádivku na tenké plátky, a to ani s ostrým nožem, zkuste ho před použitím namočit do horké vody, pak do jídla snadno zajede a řez bude jako podle pravítka.

Na rez cola se sodou
Když do coly přidáte jedlou sodu a rezavé kusy do ní namočíte zbavíte se rzi.

Vrbová kůra proti horečce
Hrst sloupané a omyté vrbové kůry nechte 4 dny louhovat v listu kvalitního bílého vína. Potom sceďte do lahve a tu dobře uzavřete a dejte do chladničky. Při horečce vypijte jednu sklenku ráno a druhou před spaním.

Léky proti škytavce
- kostka cukru,
- pomalé pití vody v předklonu,
- zadržení dechu
- nejprve vydechnete, na 20 sekund zadržíte dech, a než se znovu nadechnete, štípněte se do ruky

Levandulové spaní
když se převalujete na polštáři, a nemůže usnout, neberte léky. K dobrému usínání by vám měla stačit levandule. Naplňte jí čistý látkový pytlík a dejte si ho pod polštář. Nespavost by měla zmizet jako mávnutím proutku. Nemáte.-li bylinku nasušenou, zkuste použít levandulový olejíček, který nakapete na polštář.

Brambory bez klíčků
Uskladněné brambory posypte popelem, který vznikl spálením dřeva, zamezíte tak růstu zelených klíčků, když navíc mezi ně vložíte jedno jablko, dobu trvanlivosti ještě výrazněji prodloužíte.

Gumičky na ramínko
aby košile či šaty nezklouzly z ramínka, dejte na konec ramínka obyčejnou gumičku. bude působit jako dobrý protiskluzový pomocník.

prasklá vejce
když si chcete uvařit vajíčka natvrdo a zjistíte, že všechna mají popraskané skořápky, nic není ztraceno, než je vložíte do vařící vody, potřete praskliny citronovou šťávou nebo vnitřkem kůry z vymačkaného citronu. to zabrání bílku v úniku ze skořápky a vejce uvaříte bez toho, ab vám částečně vytekla do vody,

vaření méka.
na dně hrnců po vaření mléka najdete obvykle připálené skvrny, které se nesnadno drhnou. Tuhle práci si ušetříte, když před tím, než dovnitř vlijete mléko, hrnec vypláchnete studenou vodou, pak se nic nepřipálí.
-K těm ubrusům - narazile jsem na voduodpudivé a href="http://www.pp-servis.eu/ubrusy/"ubrusy/a, tekutina neprosákne, takže není co řešit a naívc jsou cenově dostupné, ne jak teflonové ubrusy ve většině shopů...

K těm ubrusům - narazile jsem na voduodpudivé a href="http://www.pp-servis.eu/ubrusy/"ubrusy/a, tekutina neprosákne, takže není co řešit a naívc jsou cenově dostupné, ne jak teflonové ubrusy ve většině shopů...

přidat komentář

Archiv

Fotoalbum

počítadlo.abz.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se