« Úvod | Všechno není zapomenut... »

Václav Klaus mladší


Jste-li demokrat, a ne fašista, tak jednou začas jdete k volbám a tím svůj hlas přenášíte na ty, kteří jsou zvoleni. Nic lepšího, kdo by tyto věci rozhodoval, tady není. Pokud nechceme monarchii nebo radu vědců nebo ajatolláhů.

Na vysoké školy zatím nikdo nesáhl, a když se sejde sdružení rektorů, tak každá ministr byl zatím proti nim jen komická figurka. Síla rektorů je totální. Ti ten systém řídí a samozřejmě nechtějí žádnou změnu, protože jim to vyhovuje.

Ministr školství je politická funkce a že když jsme měli ministry bez politického zázemí, jejich činnost se soustředila na to, že jeli na olympiádu a 1. září se nechali vyfotit u nějaké školy. Když pominu pana Lišku, je pan Dobeš po dlouhé době politický ministr, který má nějakou sílu.

Nějak se nedokážu trápit tím, co si myslí lidi. To už bych se dávno oběsil.

Já jsem koncepci státních maturit vždycky kritizoval. Státní maturity prosadila do zákona před mnoha lety ministryně Buzková za pomoci hlasu opilého přeběhlíka Kota a teprve za ministra Dobeše se to podařilo zprovoznit.

Já dělám takové testy na PORG, někdy tomu říkám malá maturita. Když jdou výsledky v jedné třídě dolů, hledáme, kde je slabé místo a snažíme se to změnit. Tak by měla fungovat každá škola.

Samy základní školy rozhodly, že děti, které by nenapsaly ani to unikum, třeba neumějí malou násobilku, tak nemají jít na víceleté gymnázium. Nebyl to můj grandiózní plán, ale to, že kdo neudělá maturitu, nemá jít na vysokou školu, a kdo neumí malou násobilku, nemá jít na gymnázium, to si myslím

Předně Češi to mají trochu v sobě, stydět se, když jsou první. A pokud jde o PORG, tak to je pouhé nepřátelské hodnocení. Nemohou řvát, že jsme pitomá škola, tak řvou, že jsme elitní pro horní patra. A to nás strašně ekonomicky poškozuje a nevíme, jak se proti tomu bránit.

Jsme pro studenty, v jejichž rodinách stojí vzdělání vysoko v žebříčku hodnot a kteří jsou nadprůměrní v přijímacích testech. Jsme stoprocentně otevření každému dobrému studentovi, který bude v testech první, druhý, třetí čtvrtý., takoví dostanou v případě potřeby stipendium všech. I když je to administrativně náročné, než stipendium dáme, dívá se třeba naše pracovnice na Googlu, kolik bazénů kolem baráku mají.

Lidé se snaží zneužívat vše možné a stává se, že když si vyjedeme katastr nemovitostí, nějak nesedí s tím, co nám ti rodiče píší. Ale je toho čím dál méně. Na stipendiu dnes máme kolem patnácti procent studentů


Archiv

Fotoalbum

počítadlo.abz.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se