« Úvod | Všechno není zapomenut... »

další rady


Čerstvé buchty
- Potřou se hned po upečení směsí rumu a vody (stejný poměr) a 2 lžiček cukruLouskání ořechů bez námahy
- Ořechy se přelijí vařící vodou a nechají přikryté 20 minut, poté se voda slije a skořápky půjdou dolů samy

Na krev platí ocet
- Na skvrnu se nalije neředěný bílý ocet, nechá se 30 minut působit, vyčistí teplou vodou a trochou saponátu. Oblečení se pak vypere běžný způsobem, skvrny nenávratně zmizí
-
Aby vajíčko neprasklo
- Ještě do studené vody se přidá lžička soli
-
Ani stopa po čaji
- Skvrny od čaje třeba z plastu se odstraní hadříkem, na který se nasype prášek do pečiva, pak se opláchne octem a nakonec vodou.

Dlaždičky kolem sporáku
- V misce se smíchá lžíce jedlé sody se lžící soli a pár kapek čpavku a trocha teplé vody. Vzniklou kašičkou dlaždičky umyjte, opláchněte čistou vodou a vyleštěte suchým hadříkem.

Smetanová omáčka bez smetany
- do hrníčku mléka se přidá několik lžic oleje nebo kousek másla. Dobře se promíchá, nalije k pokrmu a tím se nahradí smetana.

Čištění kůže
- otřou se hadříkem namočeným v octové vodě, poté se potřou lněným olejem, nechá se vsáknout a nakonec se přeleští suchým hadříkem

brambory
- pokud uvařené brambory nepodáváte okamžitě, často se stane, že se v hrnci zapaří a jsou hodně vlhké až nepříjemně mazlavé. Zabráníte tomu tak, že jakmile slijete u uvařených brambor vodu, vložíte mezi hrnec a pokličku papírovou kuchyňskou utěrku. Ta pohltí páru a brambory tak zůstanou krásně suché a déle teplé.
Aby boty voněly
- proti nepříjemnému zápachu z bot pomůže stelivo pro kočky – nasypte trochu suchých granulí do vypraných nepoužívaných ponožek a tyto sáčky vkládejte do bot při každém vyzutí. Granule neutralizují pachy a absorbují vlhkost.
Lak na nehty
- vydrží déle, jestliže ruce umyjeme mýdlem, a tím je odmastíme, pak nehty ponoříme na několik minut do slabého octového roztoku a necháme volně uschnout, teprve potom nalakujeme. Lak vydrží celistvý déle až o dva dny, neloupe se a nehty se dokonce ani netřepí.
Archiv

Fotoalbum

počítadlo.abz.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se