« Úvod | Daniela Kovářová – Smr... »

Nezvi si vraha do života - Blanka Faltová


Ne, nikdo se nerodíme zlý. Jako batolátka jsme dokonce sladcí, roztomilí a každý, tedy skoro každý, si nás v té době zamiluje. Nehledá v našich očích znaky falše, či dokonce sklon k násilí, jednoduše proto, že by tam nic takového neobjevil. Náš pohled je v té době průzračně čistý, duše nezkažená. Zlo zračící se v našich očích lze spatřit až mnohem, mnohem později a vidí jej pouze ti, jimž ubližujeme. Kde se tam tak náhle vzalo? Ale to je ten omyl! Dřímalo v těch nevinných dětských očích, dokud ho kdosi neprobudil k životu. My sami nebo někdo zvenku, co nám hodně ublížil.

Byla odjakživa zvyklá mluvit si pro sebe. Byla to daň za samotu, kterou v sobě cítila, i když byla obklopená lidmi. Dělala to tak už od dětství. Komunikovala nahlas se svým vnitřním já. A celá léta si také zapisovala vše, co ji potkalo. Nikdy to po sobě nečetla, připadalo by jí to úchylné, zvlášť když věděla, co tam napsala. Psaní pro ni bylo jistou terapií, únikem od všeho, co uvnitř bolelo, a obvykle napravilo i škody napáchané zlem vodky, nutilo totiž mozek k činnosti, zatím co ohnivý nápoj jeho činnost tlumil.

Člověk, který mlčí, má obyčejně nekalé úmysly. Je mnohem zákeřnější, protože se jeho reakce nedají odhadnout.

Chlapi se k tobě budou chovat jen tak, jak jim to dovolíš!

Je jedno, jestli od nás někdo odejde, nebo zemře. Jeho ztrátu pocítíme jen podle toho, jak nám byl blízký. Smrt je ale konečná, definitivní. A tady to zasáhne nejvíc. V tom je jediný rozdíl.

Ne nadarmo se o alkoholicích ví, že všechna předsevzetí vždy utopí v alkoholu.

Bohužel, svůj život nežijeme načisto, a některá rozhodnutí proto nejdou vrátit. Jedno šlápnutí vedle a život může skončit.

Lidé si vůbec neuvědomují, jak jsou šťastní, když se narodí se vším tak, jak má být. Svět je zrůdný, protože lidi se nechápou. Lidé vůbec nic ani chápat nechtějí, protože si myslí, že se jich to netýká.

Ono zjistit svou odlišnost je mnohem lehčí než se s ní naučit žít, protože vždycky se najde pár pitomců, co mu to budou neustále předhazovat.Archiv

Fotoalbum

počítadlo.abz.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se