« Úvod | Všechno není zapomenut... »

Homolkovi

Tak tohle jsem ještě nedokázala zatím strávit. Dala se mi tu dohromady absolutně nesourodá dvojice. Ona „obryně Runa“ a on vyžlátko. Ona byla při jejich prvním setkání už dost upravená a provokovala ho tak dlouho až mohla slavit úspěch – zamiloval se do ní. On, který snad nikdy neměl ženskou, samorost, hodný ale velice obyčejný človíček. Každý úplně jiný, z jiného prostředí, s jinými životními zkušenostmi a hle už to bylo. Láska je fakt slepá. Ona nejdřív odmítala jeho pozornosti, ptala se co má dělat, jak mu to říct, aby mu neublížila a měla strach, že by ke mně pak už nemohla chodit, aby na něj nenarazila. Ale postupně tála a tála a jeho dary přijímala s lehkým uzarděním a velkými díky. Najednou už jí nevadil, dokonce s ním chodila večer na procházky. Akorát se své pletky snažila utajit, což se jí jaksi nepodařilo, protože on se s tím naopak všude chlubil. Takřka denně si u mně dávají dostaveníčko, on ji vždy něco přinese, ona zase začala držet dietu, aby se mu víc líbila. Je to skutečně k nevíře, co dokáže udělat opuštěná ženská, aby nebyla sama.
"Tak mi dej to co obvykle a kdyby přišel „Rentgen“, tak jsem tu nebyl. Jak, nač, komu čemu.
Nakonec byla včera u mě, já už k nim nejdu, jednou mi to stačilo. Sednul jsem si ke stolu, večer v půl desátý a ta její máma se hned šla podívat do kuchyně, kdo tam sedí. Jenom si mně prohlídla a hned zase šla. Nejhorší bylo, když ve čtyři hodiny v noci ležel mezi námi pes. To už tedy bylo na mně moc. A měl jsem taky strach, kdo nás poslouchá. Tak jsem ji vzbudil, aby mi došla pro pivo. Vůbec neremcala a šla. Měl jsem žízeň jak vůl. Teď už budeme chodit jenom ke mně, to nemám zapotřebí, aby nás někdo poslouchal a pozoroval. Dám jí rozpis jak chodí kolega do práce a ona vždycky přijde. Když měla kecy, že nemám uklizeno, tak jsem jí řekl, jestli přišla šukat nebo buzerovat a byl klid. Pořád chce, abych si dělal čárky, kolik toho vypiju. Jako by nevěděla, že starého koně novým kouskům nenaučí. Myslí, že vypiju čtyři denně, ha ha ha. To kdyby viděla, že jsem měl doma 40 bas, to by se padla. Mě ji přidělil národní výbor. Kdyby přišla, tak jí neříkejte, že jsem tu byl, ona by zase měla kecy. Ona má houby peníze, já jí musím pomáhat. To já jí klidně tady tu útratu zaplatím, peníze budou, my nebudem."

"Já tě mám ráda, ty mě taky, každý den mě o tom ujišťuješ, ale pokud budeš takhle pít a kouřit, já se s tebou rozejdu. Já nebudu koukat do hrobu třetímu chlapovi. Myslím to vážně. Vyber si, buď mně nebo ten chlast. Já ti nezakazuju pít, já se taky občas ráda napiju, ale ty to mícháš, piješ pivo a víno a ještě kouříš a to bys neměl. Já to poznám, když jsi opilý. Podívej se, říkám ti to na rovinu…
Vždyť já nic neříkám.
Ty nic neříkáš, ale já od tebe chci slyšet co uděláš, jestli to aspoň trochu omezíš. Už vzhledem ke svému zdravotnímu stavu. Já ti nezakazuji pít, ale fakt čtyři piva denně a k tomu ještě víno, to je doopravdy moc, rozmysli si to….
Už ses vykecala?
Podívej se, pokud o mně chceš přijít, tak si dělej co chceš, ale já ti to říkám včas a je na tobě jak se zachováš….
No jo, vždyť já nic neříkám.
Tak mi řekni, kolik těch piv vlastně vypiješ?
Dneska jsem měl dvě.
A kolik už máš vína?
Taky dvě. Stejně jako ty, ale já mám poloviční skleničku.
Jenže já předtím nepila pivo a hlavně nepiju denně jako ty. To se přece nedá, pít denně takové množství. Já tě upozorňuju, že kdyby se ti něco stalo, já za tebou nepřijdu, ani pohřeb ti vypravovat nebudu.
Jenže já stejně pít nepřestanu a nejsem denně opilý.
Já vím, denně ne, ale dost často. A já to poznám když jsi opilý.
Jo a jak to poznáš?
Protože špatně artikuluješ.
To není pravda, já byl nastydlý.
To říká každý, ale já to poznám, tys byl opilý.
Hele, sama jsi mě sbalila, tak jsi s tím mohla počítat.
Ne, s tím jsem tedy nepočítala a není pravda, že jsem tě nabalila.
Tak co bude s tím zítřejším obědem?
No a co bys chtěl? Jaké máš doma maso? Já podle toho uvařím.
Já tam mám všechno.
Tak co třeba segedín?
Jo na ten tam něco bude.
A zelí mám doma já.
A já mám zase knedlíky.
To ne, kupovaný knedlíky ne, já je udělám.
Jak chceš. A jaký to maso budeš potřebovat.
No třeba plec, nebo něco takovýho. Máš?
Určitě, mám v mrazáku celý prase. Je to zabalený v balíčcích. Tak já něco vyndám a přijď si pro to.
Já to potřebuju už teď, aby to rozmrzlo a ráno to uvařím.

Tak ten segedín mi přinesla, bylo to dobrý. Já jsem jí dal houby, dneska mi udělá nějaké plátky na houbách. Nevím, jestli vepřový nebo hovězí. A taky jsem koupil papriky, tak v týdnu udělá plněný papriky."

"Celý víkend jsem s ním strávila, v sobotu jsem udělala ten segedín, pak mi dal pravé hřiby, takže jsem udělala plátky na houbách, ty jsem mu donesla teď. Ale hned si vymyslel, že mu udělám v týdnu plněné papriky, tak to tedy ne. Já vařím jenom o víkendu. Hospodyni mu dělat nebudu."

A nedělala,......... rozešli se za dramatických okolností, bohužel byla jsem toho svědkem, fakt nic příjemného.Archiv

Fotoalbum

počítadlo.abz.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se