« Úvod | Všechno není zapomenut... »

Nobelova cena pro úžasného člověkaČeského vědce profesora Antonína Holého (72), navrhne Akademie věd ČR pro příští rok na Nobelovu cenu za medicínu. „Uděláme pro to vše,“ řekl Václav Pačes, předseda AV.

„Budeme za něj lobboval v tom smyslu, aby nobelovský výbor, který cenu uděluje v oboru medicíny trošku změnil svoji politiku a nedával ji pouze za práce základního výzkumu ale také za práce které vedou přímo k záchraně lidských životů a zdraví.A to jsou právě objevy prof. Holého.“

„Jednoznačně tento nápad podporujeme. Kdyby byl prof. Holý v USA tak už měl za své objevy léků Nobelovy ceny nejméně čtyři,“ řekl Tomáš Cikrt, mluvčí ministerstva zdravotnictví.

„Uznání kolegů mě těší, ale nejsem si jist, jak dalece je to reálné,“ řekl ve středu profesor Holý ke své možné kandidatuře na Nobelovu cenu.
Objevil látky působící na viry

Profesor Holý objevil účinné látky šesti léků, které působí na viry vyvolávající nejrůznější obtíže od žaludečních vředů až po záněty oční sítnice, smrtelný AIDS, žloutenku typu B a opary. Pomáhají milionům lidí na světě. A právě teď se v ČR a v USA začíná zkoušet jeho velice nadějný lék na rakovinu vycházející z lymfatické tkáně.

„Pan profesor je příliš skromný. Určitě by si takové uznání zasloužil, a já bych mu ho přál,“ soudí docent Marek Trněný, přednosta 1. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Právě na jeho pracovišti se začne zkoušet nový preparát profesora Holého na rakovinu.

Kandidaturu profesora Holého podporuje i primář docent Tomáš Papajík z hemato-onkologické kliniky v Olomouci, která je dalším pracovištěm, kde se nový preparát Holého bude zkoušet: „Profesor Holý je úspěšný vědec. Tak proč to nezkusit. Má obrovskou intuici a jeho léky pomáhají miliónům lidí na celém světě. Určitě by to bylo uznání pro celou českou vědu.“

Můj komentář:
Tak tento úžasný a navíc skromný člověk si tu Nobelovku určitě zaslouží, držím mu moc palce.

Archiv

Fotoalbum

počítadlo.abz.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se