« Úvod | Všechno není zapomenut... »

Kančí kýta na víně

Potraviny:
1 kg kančí zvěřiny z kýty, 500 g kořenové zeleniny, 1 cibule, 1 l bílého vína, 1/4 l červeného vína, 1/4 l smetany, 60 g špeku, 125 g másla, 50 g hladké mouky, bobkový list, pepř, nové koření, tymián, šípková zavařenina, sůl
Příprava:
Nejprve si připravíme mořidlo, do něhož zvěřinu naložíme. Svaříme bílé víno se špetkou soli, 1 bobkovým listem, špetkou tymiánu, 3 kuličkami pepře, 3 kuličkami nového koření a polovinou nakrájené kořenové zeleniny. Lák necháme dobře vychladnout.
Zvěřinu očistíme, odblaníme a prošpikujeme. Dno vhodné nádoby pokryjeme polovinou zeleniny z mořidla, na ni vložíme zvěřinu a zalijeme lákem se zbytkem zeleniny. Nádobu(nejlépe kameninovou)volíme raději úzkou, tak, aby zvěřina byla zcela ponořená. Uložíme do chladu na 4-6 dnů, podle stáří kusu. Zvěřinu každý den obrátíme.
Na másle orestujeme pokrájenou kořenovou zeleninu (zbylou polovinu z celkového množství) s cibulí, přidáme koření ve stejném množství a složení, jako do mořidla. Podlijeme malou naběračkou mořidla a necháme asi 10 minut podusit. Potom přidáme zvěřinu i se zeleninou z mořidla, osolíme a pečeme zvolna zakryté v troubě do měkka. Během pečení poléváme zvěřinu červeným vínem, které zředíme mořidlem.
Měkkou zvěřinu vyjmeme, šťávu propasírujeme nebo rozmixujeme, přidáme lžičku šípkové zavařeniny, smetanu s rozkvedlanou moukou a povaříme. Dochutíme solí a pepřem. Zvěřinu nakrájíme přes vlákno na plátky a vložíme zpět do omáčky.
Příloha: Jemný knedlík, brusinky
Doba přípravy: přes tři hodiny, ale fakt se to vyplatí


Archiv

Fotoalbum

počítadlo.abz.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se