« Úvod | Všechno není zapomenut... »

Monolog obchodního zástupce-autentický záznam

Jsem byl před měsícem v Kobylí, soukromé vinařství. Mají to po svých dědech a z té místnosti se jde dvacet metrů chodbama, tam 50 sudů, kde mají svoje víno co vyráběj. Domácí jsou fakt o něčem jiném. To ani člověk nekoupí po Praze v krámě, to tam musí ject sám. Dám si ještě decku kabernetu. Co je lepší sladší ten zwajgl nebo cabernet? Já chci něco sladkého.
Každej měsíc vzniká po Praze nejmíň dvě vinotéky, 8 měsíců běhám po Praze křížem krážem a pořád se objevují nové, nebo se mění majitelé. Jsem zjistil co vozím ty vzorky v lahvích malých, že to nevydrží víc než dva dny. Pak se to zkazí, jo měla jste pravdu, musím vždycky na ochutnávku brát nové. Já jsem to netušil, že to tak dlouho nevydrží. A nebo jsem byl ve Španělsku a tam na hranicích ve všech obchoďákách se nechalo ochutnávat víno ze sudů, každý si mohl natočit ze všech a nikdo mu to nezakazoval, tak jsme oběhli všechny, bylo jich tam deset a slušně jsme se opili. To víno bylo Portské a mělo osmnáct procent, fakt síla. Pak jsme si koupili ještě na cestu s sebou do pětilitrových kanystrů, stál litr šedesát korun. No fakt to bylo portské, to se nikde jinde nevidí. Jo tady v Praze v těch vinotékách vytočí měsíčně 400 až 500 litrů, to je dost dobrý, ale lahve ty nejdou vůbec, to nikdo nekupuje. To si každý koupí v Makru, tam to maj levnější. A vy tady máte to víno pořád levný, to jinde to prodávaj až za 65 korun. A za kolik ho vlastně nakupujete? To je divný, že mi to neřeknete, to jinde mi to řeknou vždycky. My máme spoustu druhů točeného vína, taky z Argentiny, ten Shiraz, a já si to všechno přesně nepamatuju, mám to na papíře, ten teď nemám s sebou. No vlastně máme všechny druhy vína, co jsou. No ten Merlot nevím odkud je, možná moravský, možná jiný, teď nevím, musel bych se podívat do těch papírů.
No ty byty jsou fakt drahý, prej až milion, to je strašný, takových peněz. Cože? Milion jenom za garsonku? No to je strašný, co je na tom tak drahý? A já bych tedy ochutnal ještě ten Portugal, je to je divný, takový kyselý, ten Cabernet byl lepší a vy je máte za stejnou cenu, to je divný, to bych neřek. No tak já až zase někdy budu mít cestu kolem, tak se stavím a přivezu nějaké ty vzorky, jo jasně čerstvé. Ale já toho mám hodně, tak nevím, kdy mi to vyjde, pořád lítám po Praze a prodávám a hledám nové prodejny. To taky tady na vedlejším sídlišti začali prodávat víno, ale natáhli se jim tam samí mladí na pivo, a lidi jim tam přestali pro víno do plastu chodit, takže toho nechali, teď tam snad mají jenom dva druhy a prej se jim to nevyplatí a to víno když jim tam tak dlouho leží, tak se jim kazí. Jo to jsem taky byl na dvojce tady za rohem, bylo to v létě, oni mu tam do skleničky napadaly mouchy a on to potom lovil vidličkou než mi to dal, to bylo hrozný. A taky jsem slyšel, že spousta lidí říká, že je to tam špinavý. No on to tam točí ze zahradních kohoutů. Ale někde to mají normálně v nádobách, stáčí to hadicí taky zahradním kohoutem a ono se jim to zkazí než to vytočí, to je strašný a lidi to pijou, oni tomu asi nerozumí.
A proč nechcete pomlouvat konkurenci? On vás taky pomlouvá, že mu prej přetahujete lidi, posílá vám sem ty jeho kamarády, aby vyzvěděli co tu máte, jaké máte ceny a pak je naštvaný.
No jo, s váma je těžká řeč, vy jste moc čestná, takhle daleko nedojdete.
Ale jste hodná, že jste mi vysvětlila co je to ten burčák, já to nevěděl a nechtěl jsem to hledat někde v knížkách, říkal jsem si, že bude rychlejší se vás zeptat.
No to já tedy vozit nebudu, s tím je moc práce.
Cože? Dvakrát týdně vám ho vozí z Moravy? No na to bych se tedy vyfláknul, to by mě nebavilo.

Archiv

Fotoalbum

počítadlo.abz.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se