« Úvod | Všechno není zapomenut... »

Druhý byt

Podařilo se jim přestěhovat do nového bytu, nebylo to bez obětí, tatínek se vzdal své vysněné práce a šel dělat řidiče k bytovému podniku, aby ten byt vůbec získali a taky topiče, aby si přilepšil finančně a ona, sice na mateřské s miminkem, šla dělat domovnici v tom domě a k tomu si přibrala i dva další, aby si polepšila finančně.....
Byt byl sice nic moc, zase ho museli předělávat, ale hlavně byl ve vile se zahradou, která jim vlastně vynahrazovala další pokoj.
Hned tam holčičce udělali pískoviště, pověsili houpačku a taky začali tu zanedbanou zahradu dávat dohromady. Posekali trávu, zřídili záhony, pěstovali si pro sebe zeleninu, jahůdky pro holčičku..., kytičky pro potěšení, bavilo je to.
Ostatní nájemníci na ně koukali jako na zjevení, ale byli rádi, že se někdo stará.
A oni si to užívali, no koneckonců, komu se podaří uprostřed velkoměsta dělat večer táboráky, opékat buřty, hrát na kytaru a zpívat bez toho, aby je někdo okřikoval.
Byt se jim podařilo dát krásně dohromady, dokonce tam mohli mít všechny své věci, už nemuseli sezonní oblečení odvážet k rodičům, a stále vylepšovali.
Tatínek se vrátil ke své zálibě z dětství a začal znovu chovat akvarijní rybky, ji to taky chytlo a zanedlouho byl byt plný akvárii. Taky si pořídili vodní želvičky a ona je chodila přes den "venčit" do bazénku na zahradě.
Holčička prospívala, byla čím dál tím krásnější a šikovnější a taky samostatnější. A tak se rozhodli ji pořídit sourozence, sice se to nepodařilo přesně podle jejich časového plánu, ona musela mezitím nastoupit do práce, holčička byla ve školce, ale zanedlouho už doma výskala další holčička. Ta starší ji dělala chůvičku a život šel dál krásnými cestami. Když druhá holčička sfoukla první svíčku na nrozeninovém dortě a na cestě byl další přírůstek do rodiny, začala stonat, začala se dusit, měla velké zdravotní problémy. Pak jim doktor řekl, že holčička má astma a že to bude asi z toho prostředí, ve kterém bydlí, že tam bude něco špatně. A holčička musela brát léky, ale nic nepomáhalo.
To už jim byteček začínal být malý, vlastně netušili, kam by se mohla vejít třetí dětská postýlka, tak začali shánět větší byt.
Zase psali na všechny možné úřady, zase se odvolávali, zase... zase.....
Pak ona jednou otevřela skříňku s dětskými věcmi a ony byly mokré, nechápala, jak je to možné, vyndala obsah celé skříňky a byla v šoku, po zadní stěně té skříňky stékala voda. Sebrala všechnu svoji sílu, vztek ji pomohl a skříňku odsunula od zdi a přišel další šok, zeď byla celá černá od plísně.
V tu chvíli konečně pochopila, z čeho má druhá holčička ty své problémy.
Přišel tatínek a společně odtáhli veškerý nábytek ode zdi, aby mohla větrat. Samozřejmě tím se ještě zmenšil jejich obývací prostor.
Ale taky je to dostatečně nabudilo, aby byli bojovnější a nenechali se odbýt, aby ten větší byt a hlavně lepší získali.
Bylo to sice velice náročné, ale pár dní před tím, než ji sanitka odvezla do porodnice už měli dekret.
Ale to už je zase další kapitola.
Archiv

Fotoalbum

počítadlo.abz.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se