« Úvod | Všechno není zapomenut... »

Děkuji, pane učiteli

Na druhém stupni základní školy bylo najednou všechno jinak. Už neměli jednu učitelku na všechno, naopak na každý předmět někoho jiného. Zpočátku z toho byla dost rozpačitá, nesnášela moc dobře jakoukoliv změnu, ale pak zjistila, že je to lepší, dokonce se zamilovala do svého učitele češtiny. Tedy zamilovala, je dost silný výraz, zpočátku se ho především strašně bála. Byl tak chytrý, tak vzdělaný, tak předvídavý, tak neuchopitelný.... nevyznala se v něm a přitom mu tak chtěla vyhovět, tak se mu zavděčit.
Jednou jim jako téma domácího slohu uložil: Pohled z okna. No jo, jenže ona z okna baráku viděla jen na malý dvorek a silnici, nebo na zahradu souseda, nic vznostného. Tak šla na terasu a tam popsala tu krásnou krajinu co vidí, vyjádřila své city ke stromům, k přírodě a odevzdala to.
Další den byla rodičovská schůzka a výjimečně na ni šel její tatínek a pak jí vyprávěl, že pan učitel mu ukázal ten její sloh s tím, že nevěří, že ho psala ona sama a ptal se, proč jí pomáhal. Taťka absolutně netušil, že ona má něco takového za domácí úkol a okamžitě se ohradil: Podívejte se pane učiteli, já mám tři děti a nikdy jsem jim v úkolech nepomáhal a moje děti nikdy nepodváděly a vůbec, vás znám jako malého kluka, který ke mně chodil se svou mámou nakupovat. To přece neznamená, že teď když se svojí výškou můžete brakovat helikoptéry a jste učitelem mé dcery mě budete z něčeho tak nečestného podezřívat.
Pan učitel se začervenal, dojal, a vzpomněl si na obchůdek, kam chodil se svou mami a poznal toho skvělého obchodního příručího, který je tenkrát obsluhoval. Rodičák skončil a oni dva si pořád měli co povídat, na co vzpomínat.
Pan učitel se omluvil za své podezření a jí dal velikáááánskou jedničku.
Ona byla moc šťastná a dál se snažila svého učitele nezklamat, dál ho milovala a byla moc hrdá, když ji chválil před celou třídou.
A dodnes je mu velice vděčná, že ji tak vycvičil v pravopise a ve slohu, dodnes na něj moc ráda vzpomíná, protože ví, že ne každý má takové štěstí, jakého se dostalo jí.

To není možný. to je jak z červený knihovny

přidat komentář

Archiv

Fotoalbum

počítadlo.abz.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se