« Úvod | Všechno není zapomenut... »

Našim ani muk

Vždy litovala jedináčky, že si nemají s kým doma hrát, ale taky na druhou stranu jim možná záviděla, protože nemusí s nikým soupeřit o pozornost rodičů, s nikým se dělit. Ale vyrůstala prostě jako sestra dvou starších bratrů, byla zvyklá na různé ústrky, či menší násilí, přece ji to bezvadně otužovalo do dalšího života.
Jednou když rodiče odjeli, měla s nejstarším bratrem rozpor, který vyústil v docela slušnou bitku, a přitom šlo o takovou absolutní prkotinu, nechtěla mu na jeho rande půjčit svoji novou krásnou šálu.Ona před ním utíkala a v momentě, když ji dohonil a začala další strkanice, podařilo se jim společnými silami shodit na zem gramorádio a televizi, která na něm stála. Jen to zajiskřilo, všude se rozlétly střepy a bylo. V tu chvíli se oba vzpamatovali, usmířili a začali domlouvat, jak to zaretušují. Uklidili střepy, ale bohužel ta telka bez obrazovky prostě nechtěla hrát. Sakra co s tím? Přece nemůžou říct, že se prali. A v tu chvíli se projevil brácha jako gentleman, který vše vezme na sebe.
Když se vrátili rodiče, on jim se zarmouceným hlasem a snad i se slzou v oku oznámil, že nějak klopýtnul a zavadil o nožku skříně gramorádia a ono spadlo i s televizí a že je mu to moc líto, ale že to neudělal úmyslně. Rodičům se to zpočátku nějak nezdálo, ale v tu chvíli přispěchala ona a bráchovu verzi podpořila s tím, že přece bráchovi zbytečně neříkají, že chodí jak medvěd. A pak přišla sankce: dobře, něco jsi zničil, i když ne schválně, ale i tak za to můžeš, dáme to opravit, ale ty zaplatíš půlku z té opravy, zdá se ti to spravedlivé?
A brácha jen horlivě kýval, že jo, že souhlasí, že dobrý. Byl v té době učněm v prvním ročníku a bral měsíčně 80 Kč, takže dalších pár měsíců vše odevzdával doma a nekoupil si ani žvýkačku, ale nepřiznal, že se hašteřil se svou 13-ti letou sestrou, byl prostě frajer.
A řekli někdy rodičům celou pravdu: jo jo, řekli, ale asi až za dalších 15 let při jakémsi rodinném srazu a rodiče jen zírali. Dneska už je to úsměvná historka, tenkrát?


Archiv

Fotoalbum

počítadlo.abz.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se