« Úvod | Všechno není zapomenut... »

Vánoční vzpomínky

Úžasné Vánoce jsem prožívala, když jsem byla malá holka a věřila jsem na Ježíška, pro mně to nebyl žádný starý dědula s fousama, ale naopak krásný mladý chlap v obleku, asi tak krásný jako můj táta. Ošklivé Vánoce jsem pak měla, když mě mí "chytří" starší bratři vyvedli z omylu, že Ježíšek existuje a na půdě mi ukázali schované lyže pro mě s tím, že dárky kupují rodiče. U stromečku jsem měla veliký problém se radovat nad tím, co už jsem viděla, najednou prostě to kouzlo bylo pryč. A nikdy jsem se poté v následujících letech nezúčastnila pátracích akcí mých bratříčků.
Když jsem si založila svoji rodinu, znovu se dostavilo kouzlo..... znovu jsem měla šanci zažít se svými dětmi ten neopakovatelný pocit radosti, to překvapení, tu nádheru a hlavně vůbec to nebylo o penězích.
Dneska už jsou moje děti samostatné, nebydlí s námi, ale i tak se scházíme, i tak chystáme, i tak se vzájemně překvapujeme a znovu a znovu vyvoláváme to kouzlo, to kouzlo radosti, štěstí, dětství, spokojenosti, pohody a porozumění.
A taky často vzpomínám na ty všechny Vánoce, když byly malé, vždy přece bylo důležitější, že jsme spolu, že si spolu hrajeme, že spolu mluvíme, chodíme krmit labutě, jsme spolu rádi.... Sakra, co může máma vlastně chtít víc?
Přeji vám všem moc pohodové Vánoce, zapomeňte na hádky a nedorozumění a jen prostě žijte, zkuste žít jako děti..
A ještě poslední douška: nestresujte se z toho, když nebude vše vycíděno, vše perfektní, Ježíšek přece chodí potmě, nejsou vidět neumytá okna, prach, drobky na koberci.

Archiv

Fotoalbum

počítadlo.abz.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se