« Úvod | Všechno není zapomenut... »

Jan Kraus


Já to chápu – když chytíte lupiče z organizované skupiny a zeptáte se ho, co dělal včera, tak se zeptá,co je vám do toho? Protože loupil. Politik, který nechce mluvit, je s velkou pravděpodobností motivován nějakou nekalostí.

Že se chcete v české politice něčeho vyvarovat, je hezké, ale nezapomeňte, že v politice se rozhoduje kolektivně a záleží na tom, kolik si toho vybojujete. O Ronaldu Reaganovi komunisti říkali, že byl představitel řadových kovbojů, a nedá se říct, že y nic nedokázal. Naopak, Radek John byl v tomto ohledu, myslím, naivní. Je to jedna z postav, kterou svět politiky pohltí.

S dovolením, herec neznamená idiot. Řada herců je chytřejší než většina Sněmovny. Že titul automaticky znamená, že jste inteligentní, tomu věří jen idiot,. Mezi herci je tvrdá konkurence, o které se nikomu ani nezdá, takže pokud se někdo z nich prosadí, není to žádná nula. Samozřejmě, i mezi herci jsou blbci. Ale rozdíl je v tom, že blbý člověk může být dobrý herec, ale rozhodně nemůže být dobrý politik. Ovšem když dojde na volby a jste trochu známý, všechny partaje bez ohledu na vaše přesvědčení klečí u dveří s prachama.

Mám problém se světem kolektivního rozhodování, jsem rozený solitér. Ani za komunismu jsem nebyl zaměstnaný.

Peníze jsou nepoměrně slabší veličina než morální kritéria.

Čeští politici nejsou importovaná etnická skupina, ale náš „výkvět“. Problém je jinde, narušené jsou samotné politické strany. Pokud se jako řadový člen nepustíte do nemravností, nahoru se nedostanete, takže se nedivme, že nám generují narušené elity. A pozor, poctivost je u politika samozřejmost, takže já bych poctivého politika nerad obdivoval. Já nekradu, vy taky nekradete? To je ohromné, pojďme se obejmout! Tak takhle ne. To bychom přistoupili na patologickou situaci, která v Česku vládne.

Za komunismu to byla jedna strana, dnes jich je tady pět. Když toho víc ukradneme, vy musíte přidat.

Nejen v Česku začínají být strany škodlivé elementy. Jsou to mafiánské skupiny, které ztrácejí podporu. Už neplatí, že by reprezentovaly určité skupiny občanů podle sociálního a profesního postavení. Změnilo se postavení odborů – co je dnes dělnická třída? Společnost se proměnila, ale politické struktury zůstaly pozadu.

Bojovali jsme proti dinosaurům, tak tady máme mladé levharty!

I já byl začátkem 90. let popletený. Myslel jsem, že lidi jsou dobří, že jenom ta zem je hrozně zrychtovaná. Dneska je sice zem z poloviny opravená, ale ukázalo se, že lidi byli a jsou zdevastovaní taky.

Takhle země je dlouhodobě postižená odchody elit. Po válce, po únoru 1948, pak po okupaci, za normalizace. Zbytek se tu týral. A Češi se umějí navzájem týrat výtečně.

Jedou z věcí, která pomáhá ovlivňovat masu, je demoralizace. Když máte masu demoralizovanou, ztrácí záchytné body. To je ta nevýkonnost justice, nevymahatelnost práva. Lidi přestanou věřit státu a každý má tendence se buď uzavřít do sebe, nebo krást.

Jsme jen poněkud líní a bojácní udělat si tady pořádek. Žijeme ale v jednom z nejlepších období Evropy z hlediska válek, žijeme v pětině nejbohatší části světa. Buďme zato vděční a šťastní!

Archiv

Fotoalbum

počítadlo.abz.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se