« Úvod | Všechno není zapomenut... »

Petr Gazdík (poslanec)


Mnohem horší než jakékoliv vyšetřování je neurčité nařčení, které se nikdy nepotvrdí ani nevyvrátí.

Myslím, že všichni potřebujeme vidět, že nikdo není nedotknutelný,. Musí konečně začít platit to stokrát omílané – padni komu padni.

Je tu dlouhá řada kauz, které se nedaří vyšetřit. Sice dvacet let budujeme systém postavený na demokracii a svobodě, ale má problém s morálkou. Celých dvacet let se neřeší propojení byznysu a politiky. Dvacet až třicet multimiliardářů potichu ze zákulisí ovládá politickou scénu, jednu stranu si dokonce mohou založit a ta strana dokonce může mít protikorupční étos.

Uplynulý rok mě poučil v jednom – nedělám si názor podle novinových titulků, ale podle toho, co vyšetří orgány činné v trestním řízení.

Vidím tady propojení byznysu s politikou, vidím tady tlaky některých politiků a některých stran, vidím tady lobbisty pobíhající po Poslanecké sněmovně a jsem třeba rád, že za poslední rok a čtvrt neprošel žádný přílepek. A že těch tlaků bylo!

Stačí si udělat hlubší analýzu o tom, který poslanec podává který pozměňovací návrh, komu ten návrh asi nahrává, a máte tady desítky až stovky podezření.

Někteří lobbisté jsou dokonce tak drzí, že se vám smějí do obličeje a říkají, že si to zařídí jinak. A mě těší, že tu vznikají zákony navzdory lobbistickým tlakům

Jako skaut považuji za dobré, aby mládež vnímala nějakou elementární národní hrdost, ale ta má vycházet z kantorů, nikoliv z ministerského nařízení. Jenže český učitel je dnes ve stresu, a to pana ministra nezajímá.

Archiv

Fotoalbum

počítadlo.abz.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se