« Úvod | Všechno není zapomenut... »

Radim Jančura (Student Agency)


Z ministra Dobeše jsem zklamán. Já myslel, když je to mladý člověk, že s ním bude řeč. Ale nebyla. Já mu přišel předložit nabídku a on si tam vzal na pomoc lidi z dozorčí rady Českých drah. To naprosto nechápu. On je prostě politik, a tihle politici …. Oni nejsou politici, to jsou bezpáteřní nýmandi.

Politikům se nedá věřit.

Pan Bárta, to bylo jedno velké divadlo. Jenom mluvil a nic nedotáhl do konce.

Já jim celkem rozumím. Firmy jako ČEZ a České dráhy jsou pro ně strašně důležité. Nejen, že tam můžou sedět v dozorčích radách za peníze. Oni v nich můžou reálně rozhodovat. Je to jedna z posledních oblastí, kde mají opravdu vliv. A kde se mohou postarat, aby jejich firmy a firmy jejich přátel prosperovaly. Protože z těch polostátních tahají peníze. To je odporné,.

Mě baví ten boj. Ne nenávist, to je blbost. Ono to není osobní. Ale štve mě, jak se politici chovají. Proto jsem použil termín, že jsou nýmandi. Vlastní zájmy jsou jim důležitější než zájmy občanů.

Šťastný jsem v momentě, kdy můžu udělat cokoliv pro to, abych rozbil současný systém. To musí vzejít od podnikatelů. Od lidí jako Standa Bernard a dalších. Prostě od lidí, jimž korupce komplikuje život i byznys. Ale víte co? Ono to nebude zas tak těžké. Ti korupčníci jsou hrozní srabi. Stačí na ně udělat bububu a půjdou od toho.

Martin Roman to je největší zločinec v této zemi! Oni někde ve Švýcarsku chytají Pitra….. ale ten je proti Romanovi andílek!


Není v tom nic osobního. A já jsem pod jeho rozlišovací schopnosti. On je extrémně chytrý, extrémně pracovitý. Ale prostě není v pořádku, že brigádničil v ČEZ, a že přitom zároveň spoluvlastnil firmu, jež od obou velkopodniků dostávala zakázky. To je trestný. A bude pro něj teď nesmírně těžký, aby udržel svou pozici nejvýznamnějšího manažera a nejsilnějšího člověka v této zemi. Když ji neudrží, tak bude do půl roku v teplákách.

My nebojujeme s Českými drahami. My bojujeme pouze s velkým egem jejich šéfa pana Žaludy.

Co dělá pan Žaluda je přece hrozně zbrklé. Ze dne na den sníží ceny, zavede stevardky, rozdává kolu…. Kdyby se na náš připravil a začal snižovat jízdné i zvyšovat kvalitu služeb půl roku dopředu, tak by si cestující ani neuvědomili, že je to kvůli nám. Řekli by si: Jééé ty České dráhy hezky fungujou! Ale takhle v reakci na nás je to směšné.

Nechci společníky. Pro mě je smysl podnikání v tom, aby se všechny peníze vracely zpátky do firmy. V životě jsem si nevyplatil ani korunu na dividendách.


Naši klienti vědí, že si od kteréhokoliv zaměstnance můžou vyžádat můj mobil. Aby si mi mohli stěžovat. A to je velký tlak na zaměstnance, aby k něčemu takovému nedošlo. Oni vědí, že když je zákazník naštvaný, doslova nasraný, musí se to okamžitě vyžehlit. Nebo to začnu řešit já a bude zle.V našem podnikání je na první m místě klient. Vždycky, za všech okolností. A zaměstnanci se to musí naučit.

Politik se musí umět perfektně vyjadřovat, natáhnout davy. A politika je nevděčná věc. I když do ní přijde kladný hrdina, tak ho to semele.

Když děláte politiku, musíte mít vyhraněné názory, a to nikdy nezískáte sto procent lidí. Já nechci, aby mě dvacet procent lidí nemělo rádo. Já chci, aby mě měli rádi všichni! A to můžete dokázat, jen když jim nabídnete dobré služby.

Panu Bártovi už nevěřím, ale nic to nemění na tom, že se jim na tom našem rybníku podařilo udělat vlny. A každý vlna je dobrá, protože odkrývá věci, jež předtím nebyly vidět.

Kdyby se všichni v politice navzájem odposlouchávali, tak by to možná bylo nejlepší řešení, byť asi dost nechutné.

Zatím dávám peníze charitě jménem doprava. Investuju všechno zpátky do firmy a bojujeme o místo na slunci. Až pak budu dávat peníze na skutečnou charitu.


Jsem optimista. Česká republika je hrozně bohatá země. Může si dovolit utrácet ročně přes sto miliard formou korupce. To je vata jako prase! Neuvěřitelná rezerva. Když s jí rozhodneme využít, budeme moci mít klidně i vyrovnaný rozpočet. Když zrušíme korupci, jsme odsouzení k blahobytu.


Velké strany používají jako detektivní kancelář BIS. Věci veřejné jsou malá strana, použili agenturu soukromou.


Archiv

Fotoalbum

počítadlo.abz.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se