06.04.2012

Velikonoce

Krásné Velikonoce všem co mají víru i všem co ji nemají.
Sb. (více)

14.10.2008

Tak už i o sirky jsme přišli :(

Ach jo, k tomu asi není co dodat:

Výroba v jediné sirkárně v České republice ke konci letošního roku definitivně končí. Solo Sušice propustí 55 z 83 zaměstnanců, výpovědi již byly oznámeny. Firma chce kvůli nižším nákladům přesunout produkci do zahraničí.
Společnosti zlomila vaz rekordně silná koruna v letošním roce. "Na 85 procent výroby šlo na export," řekl mediální zástupce společnosti Jiří Janoušek. Podle něj jsou dalšími důvody také růst nákladů za energie, dřevo či chemikálie, které se na výrobu zápalek používají.
Sirkárna byla v Česku nerentabilní. Proto se nyní zvažuje o přesunu výroby do jiné země. "Zatím se však ještě nerozhodlo, jestli to tak bude a kam," dodal Janoušek.
Připomněl, že značka Solo bude i nadále zachována. Sušický podnik se totiž transformuje na obchodní společnost, která se zaměří na prodej zápalek. Zde by mělo pracovat zbývajících 28 zaměstnanců.
Společnost propouštění oznámila na pracovním úřadě už v září. Zaměstnanci situaci nesou těžce. "Nálada je blbá, ale je to tak. Co jiného nám zbývá," řekla zaměstnankyně firmy Jarmila Löffelmanová.
Sirkárna propouštění projednává s odbory a dřevozpracujícími společnostmi v regionu. Podle Janouška je totiž možné, že lidé práci znovu najdou. "Propuštění lidé by tak mohli najít zaměstnání v příbuzném oboru. Není to jisté, ale jednání se vyvíjí velice dobře," dodal.
SOLO Sušice
Patří doposud mezi nejznámější výrobce zápalek u nás. Výroba byla v Sušici zahájena již v první polovině 19. století. Téměř 85 % současné prodejní kapacity zápalek je exportováno na světové trhy. Vyváží se také do mnoha zemí Evropy,ale také do oblasti Blízkého východu a samozřejmě i do zámoří kam patří země Afriky, Ameriky, Latinské Ameriky a země Karibské oblasti.


01.10.2008

Paroubek

Pokud by se Paroubkova sociální demokracie dostala k moci, došlo by, když to přeženu, na změnu režimu. Paroubek by nejspíš pokračoval v tom, co začal, když se dostal k moci - ve spolupráci s komunisty. Formálně by sice tvořil koalici s jinou stranou, která by mu dělala alibi, ale kdykoli by potřeboval, tak by ji s komunisty převálcoval.
Jiří Paroubek velmi jasně několikrát řekl, že je ochotný se spojit i s čertem. On není přesvědčením komunista, ale myslí si, že je zvládne. To je tradiční omyl české politiky.

Po roce 2002 se u nás stala významná věc, o které málokdo psal: Vladimír Špidla se pokusil vytvořit nekomunistickou autentickou sociální demokracii. Měl počestné úmysly, ale nebyl moc šikovný politik a pokus ztroskotal. To, co dnes dělá Paroubek, je pravý opak. Dnešní ČSSD je strana, již vede autoritativně člověk, kterému nejde o nic než o sebeprosazení. To je ze všeho nejvíc nebezpečné. On je samozřejmě schopný se spojit třeba i s Topolánkem, ale tato příležitost se nenaskytuje, takže mu zbývají komunisté. Považuji Jiřího Paroubka za neštěstí české politiky.
Poté, co se vyčerpaly všechny možnosti zdejších intelektuálnějších politiků, přišel k moci člověk odkojený středním establishmentem normalizační éry. Není přesvědčením komunista; kdyby jím byl, byl by méně nebezpečný. Je to úspěšný manažer, který v tom umí bruslit, dovede vystihnout slabé stránky tohohle systému, které vyplývají z dědictví normalizace, a na nich staví. Jde mu jen o to udržet se v těchto podmínkách, ve kterých se umí pohybovat jako ryba ve vodě, u moci.
Předchozí garnitura - Havel, Klaus, Zeman - nebyli lidé spojení s establishmentem normalizačním. Pokud jde o Topolánka, jeho největší hřích je studium na vojenském gymnáziu, nechci ho idealizovat, ale nebyl normalizační kádr. Moc šikovný politik není, dělá chyby, ale je přece jen trochu sympatičtější než politik, který má nekalé úmysly. Ať je jakýkoli, je pozoruhodný tím, že se jako první pokusil dělat jinou než tu tupou nenávistnou politiku, kterou dělali kdysi Langerové, Tlustí, Zahradilové - tedy zlaté Klausovy děti. A to je třeba ocenit.
Paroubek se do kouta zahnat nenechá.

NEŠVAR ČESKÉ POLITIKY: DRŽET POZICE

Na Slovensku mají média podobný vztah k Ficovi jako u nás k Paroubkovi: píší o sebemenší chybě, často emotivně a silnými slovy. Důsledkem je, že veřejnost už vůbec nereaguje na skandální kauzy. Fico si může dělat, co chce, a stále mu roste popularita. Nemůže se nám to stát s Paroubkem?

Nejde ani tak o silná slova, jako o věcný popis situace: Paroubkova ochota spojit se pro jakýsi osobní úspěch třeba s čertem je strašlivě nebezpečná. Čerta je možné opít rohlíkem jen v pohádce, ve skutečnosti vyhraje a jediná možnost je nespojovat se s ním.

01.10.2008

Pražští taxikáři

1.10. 2008

Doprava vozidel taxi na pražském ruzyňském letišti je ve středu od deseti hodin omezená. Taxikáři zablokovali příjezdové a odjezdové trasy z letiště. Vadí jim smluvní poměry mezi letištěm a taxislužbami. Příjezd na stanoviště taxi chtějí blokovat každý všední den od deseti do osmnácti hodin.


Šéf odborů pražských taxikářů Pavel Jelínek řekl, že odbory vyhlásily stávkovou pohotovost už v červnu, nyní jen začaly demonstrovat. Oznámení, že od středy budou letiště blokovat, prý odboráři posílali magistrátu poštou.

Vozy taxi služby stojí před vjezdem k Terminálu 1. Na místě je asi 50 vozů. "Na blokování to úplně stačí, necháváme samozřejmě průjezdný pruh pro sanitky, hasiče nebo jiné náhlé případy," řekl Jelínek. Chtějí zabránit vozům AAA taxi, které mají dopravu na letišti nasmlouvanou, v provozu. Blokují příjezd i parkoviště jejich aut.

Taxikáři blokují příjezd jiným vozům taxislužeb.

Můj komentář:
Tak zrovna pražští taxikáři jsou ti vyvolení, co mají právo si nejvíc stěžovat!!!!!!!
Jejich praktiky jsou všeobecně a bohužel i celosvětově známé, ve všech zahraničních průvodcích se před nimi varuje. Jsou ostudou města i republiky.
Bohužel vypadá to, že naše legislativa přes všechny svoje proklamace je na ně krátká.
Hm, asi budu radši chodit pěšky.


Archiv

Fotoalbum

počítadlo.abz.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se